PRZEPISY KULINARNE  –

Sprawdzone, zdrowe, różnorodne i przede wszystkim proste. To w największym skrócie opisane przepisy, które kreujemy. Znajdziesz tutaj wiele zdrowych, wegetariańskich przepisów, w których wykorzystujemy sezonowe warzywa i owoce. Poddamy Ci pomysły na śniadania, obiady, kolacje, sałatki, przekąski, zupy, słodkośc i koktajle. Pokażemy wam przepisy na dania które można podawać dzieciakom. Takie, które będziesz mógł zabrać ze sobą na lunch do pracy i takie, które świetnie nadadzą się do zaserwowania najbliższym, podczas wyjątkowej okazji przy rodzinnym stole. Gotowanie to nasza wielka pasja – a pasja nie może być nudna. Wiele inspiracji zbieramy podczas naszych podróży dookoła świata, lącznie z pomysłami z naszych rodzinnych stron czyli Żywca i Krosna.

ŚNIADANIA

Każdy poranek to twój start w nowy dzień. Zdrowe śniadanie powinno nie tylko dostarczyć Ci niezbędnych składników odżywczych, potrzebnych na całą masę wyzwań ale i pozytywnie Cię nastroić.

SAŁATKI

Świeże, zdrowe sałatki zawierające w sobie sezonowe owoce i warzywa. Te lekkie, które świetnie nadają się gdy chcesz zrzucić zbędne kilogramy i te bardziej pożywne, które świetnie nadają się by zabrać je ze sobą do pracy.

KANAPKI

Kanapki są świetnym rozwiązaniem gdy potrzebujemy czegoś pożywnego i zdrowego na szybko. Sprawdzone i najlepsze przepisy, zaskakujące połączenia i niepowtarzalne smaki. By żadna kanapka nie była nudna.

ZUPY

Nie ma chyba nic lepszego dla rozgrzania żołądka i duszy niż zdrowe i pożywne zupy. Te tradycyjne, polskie ale i te, na które przepisy przywieźliśmy z naszych dalekich podróży. Jedno jest pewne najsmaczniejsze i wyjątkowe.

OBIADY

Szybki i zdrowy obiad do pracy czy obiad na „niedzielę”.  Obiady łatwe, które przygotujesz w 30 minut lub mniej i takie, które wymagają więcej zaangażowania ale też i wywołujące adekwatny zachwyt na spotkaniach z najbliżsyzmi.

SŁODKOŚCI

Nie wszystkie desery muszą wywoływać wyrzuty sumienia, bywają też słodkie i zdrowe przekąski. Są i takie, które są zdrowe, pyszne i proste. Ciasta, ciasteczka, lody, kulki energetyczne, babeczki, owocowe, czekoladowe, na zimo i na ciepło. Jest w czym wybierać.

KOKTAJLE

Zdrowe koktajle z warzyw i owoców to najlepszy sposób by dostarczyć organizmowi witamin i minearłów, błonnika ale i pozytzwnej energii. Świetne by zabrać ze sobą do pracy, przed i po treningu oraz jako odświeżająca, zdrowa przekąska.

DO PRACY

Dania, które świetnie nadają się by zabrać je ze sobą do pracy na lunch. Obiady do lunch boxu, sałątki i zestawy lunchowe i takie, które świetnie służą jako kolacja i są na tyle ciekawe, że chętnie zabierasz je na wynos następnego dnia.

PRZEPISY PODSTAWOWE

Sprawdzone przepisy, które ułatwią Ci pracę w kuchni. Nie wiesz jak zrobić sos, zrobić zakwas z buraka, ulepić pierogi, zakisić ogórki czy pokroić mango? Tutaj znajdziesz odpowiedzi, które ułatwią Ci opanowanie nowych czynności.